пʼятниця, 30 січня 2015 р.

Що утримує речі в космічному просторі?
Все, що входить до складу Всесвіту: зірки, планети, хмари, часточки пилу, - утримується за допомогою чотирьох сил. Це - сила гравітації, електромагнитизм і дві форми ядерної сили - сильної та слабкої, які утримують складові кожного атома разом. Сила гравітації є дуже важливою, бо вона допомагає Місяцю перебувати на орбіті навколо Землі та навколо Сонця.
Що у Всесвіті найшвидше?
У Всесвіті немає нічого швидшого за світло. Воно випромінюється різними зірками і Сонцем на Землю, і це світло рухається зі швидкістю 300 000 км/год. Всесвіт дуже великий, тому навіть за такої швидкості сонячне світло досягає Землі лише через 8 хвилин.
Чи збільшується Всесвіт?
Так. Учені вважають, що скупчення зірок, тобто галактики, з'являються знову і знову. Самі по собі вони не рухаються, але простір між ними розширюється. Розраховуючи, як швидко може збільшуватися відстань, науковці визначають, скільки потрібно часу, щоб ці галактики стали такими, як наш Всесвіт.
Чи порожній Всесвіт?
Не зовсім. Його вміст почав формуватися одночасно з появою Всесвіту. У Всесвіті є багато зірок і газових хмар. Усі вони складаються переважно з водню та гелію. До складу їх входять також інші елементи, зокрема кисень та кремній. Відстань між планетами та зірками заповнена дрібними частинками пилу та більшими частинками каміння. З такого пилу формуються незвичні хмари, з яких згодом утворюються нові зірки та планети.

Немає коментарів:

Дописати коментар